Evasion- Mont Blanc

Ten kto zdecyduje się na pobyt w obszarze narciarskim Evasion Mont-Blanc, cieszyć się będzie nie tylko udanymi wakacjami narciarskimi, lecz także prawdziwą podróżą w czasie. Przyczyna: Wszystkie trzy miejscowości narciarskie, należące do obszaru leżącego u stóp Mont – Blanc zachowały swoje korzenie i swój niepowtarzalny, pierwotny urok.

 • Do stacji narciarskiej Megeve, która obok Chamonix (w klubie"Best of the Alps") zaliczana jest do najważniejszych ośrodków sportów zimowych we francuskim departamencie Hochsavoyen, należą trzy obszary narciarskie. Na zboczach trzech gór Jaillet, Rochebrune i Mont d'Arbois znajduje się łącznie nie mniej niż 116 wyciągów, które łączą ze sobą trasy narciarskie wszystkich trzech obszarów. Podczas gdy te trzy góry oferują wspinającym się przytulne pola narciarskie i leśne pasaże, w okręgach wokół Megeve spotkać można doświadczonych narciarzy. Natomiast ten, kto odważy się wybrać kolejką linową przez stacje Rochebrune / Meg supereve (1753 m) i Alpette (1871 m) aż do stacji "Cote 2000" (2014 m), dotrze do naprawdę ambitnych zjazdów narciarskich, do których należą zarówno trasy trudne i spadziste, jak również trasy długie i łatwiejsze, ciągnące się aż do zejścia w kierunku Megeve. Startujący ze środkowej stacji Rochbrune Berges "Alpette", będą mogli rozpoznać sławny zjazd „Emila Allais", który już od dziesięcioleci uważany jest za jeden z najtrudniejszych odcinków na trasach alpejskich i który do dzisiaj stanowi niezapomnianą trasę zjazdową, będącą równocześnie wspomnieniem starych czasów (zaopatrzony jest w tablice informacyjne). Mała wycieczka narciarska do stacji Combloux, niewielkiej "filii " Megeve, poprzez górskie stacje okręgu Megeve: Les Sales i Le Jaillet uzpełnia całą ofertę tego obszaru.

  Pozostałe, czyli około 217 tras narciarskich na powierzchni 445 kilometrów obszaru Evasion Mont-Blanc dzielą się na zbocza wokół stacji St. Gervais i Les Contamines – Montjoie, w dolinach sąsiadujących z Megeve. Najwyższa stacja górska obszaru Evasion Mont – Blanc, Épaule Mont Joly znajdująca się na wysokości 2.350 metrów zaprasza do podejmowania wypraw przez Mont d'Arbois, Mont Joux i Mont Joly, od Megeve aż do St. Gervais i sąsiedniego St. Nicoli de Véroce. Na terenach położonych przede wszystkim powyżej Mont Joux, na zboczach Épaule, doświadczeni narciarze odnajdą to czego szukają. Sama miejscowość St. Gervais oprócz możliwości zjazdu do Hamam i relaksujących kąpieli źródlanych, oferuje także duży w.ybór tras narciarskich, dzięki położonym nieco na uboc 9cena uzależniona oddaty rezerwacji poszczególnego przelotu)Nicoli de Véroce, doskonale połączonych kolejką górską „Mont – Blanc" z St. Gervais.

 • ZAKWATEROWANIE - Apartamenty 3, 4, 5, 6 - os. Wnęka kuchenna ( zmywarka + Lodówka + Kuchenka elektryczna, 2 do 4 plyt + Mikrofalówka + Ekspres do kawy + toster); Pokój dzienny . Łazienka (Umywalka + Prysznic lub wanna) WC. 

   

 • długość tras narciarskich 400 km
  łatwy 199 km
  średni 187 km
  trudny 59 km
  wyciągi narciarskie 103
  Wyciągi narciarskie 55
  Wyciągi krzesełkowe 35
  Gondole 13
  Armatki śnieżne 888
  Lodowce 0
  Rampy 2
  Snowparki 6
  Oświetlone trasy narciarskie 0
  Bieg narciarski 75 km
  Tory saneczkowe 2
 • CENA - I termin: od 1899,00 zł. za osobę w apartamencie 6 os. wyżywienie we własnym zakresie, 1965,00 ap. 5 os., 2067,00 ap. 4 os., 2240,00 ap. 3 os., 2585,00 ap. 2 os

 • 2585,00 zł. za osobę (wyżywienie 2 posiłki dziennie) w apartamencie 6 os.

 •  II termin: od 2500,00 zł. dojazd autokarem klasy lux (siedzenia lotnicze, ac, video) lub bus, przewóz sprzętu narciarskiego. możliwy przelot samolotowy za dopłatą 700,00 zł na dzień 20.09.2018 (cena przelotu jest zależna od daty rezerwacji biletu lotniczego)

  7-dniowy pobyt, zużycie prądu i wody, tv, Internet WIFI w recepcji, ubezpieczenie NW, KL, OC, SS, 6 dniowy skipass na 400 km. tras. Opiekę pilota oraz rezydenta na miejscu. Opiekę instruktora na trasach narciarskich. Cały dzień szaleństwa na stoku, Dla niejeżdżących, zniżka 400,00 zł. Możliwa dopłata do skipasów na region Chaminix oraz za dodatkową dopłatą, wyprawa na skisafarii Mont-Blanc.

 • DODATKOWO -  Każdy uczestnik powinien posiadać sprzęt narciarski lub snowboardowy i KASK. Snowboarderzy dodatkowo specjalne rękawice. Możliwość szkolenia narciarskigo lub snowboardowego Cena nie obejmuje: ręczników, opłaty klimatycznej 1,5 euro/dzień, kaucji zwrotnej za apartament 400e/apt, końcowego sprzątania apartamentu (możliwość posprzątania we własnym zakresie bez opłat);

 • LIMIT BAGAŻU PODCZAS PODRÓŻY AUTOKAREM lub BUSEM: 

 • 1 sztuka bagażu głównego (walizka lub torba sportowa do 20 kg.

 • 1 para butów narciarskich lub snowboardowych w pokrowcu do 5 kg. 
 • 1 szt. sprzętu sportowego (narty z kijkami lub deska snowboardowa w pokrowcu)
 • 1 szt., bagażu podręcznego do 5 kg.

Obowiązuje limit bagażu, ponieważ pojemność bagażników oraz ładowność autokaru jest ściśle okreśłona. Przed przekazaniem bagażu głównego (walizka, buty, narty lub deska) kierowcy do spakowania, proszę zgłosić się do pilota grupy w celu odebrania zawieszki-naklejki na bagaż. Organizator ma prawo odmówić zabrania na pokład nadbagażu w przypadku zapełnienia luków bagażowych.