ESPACE KILLY Tignes - VAL D'ISÈRE

Urlop zimowy na terenie narciarskim Espace Killy, nazwanego od Jean Claude Killy, trzykrotnego zwycięzcy olimpijskiego w biegu zjazdowym w Grenoble w roku 1968 jest zawsze wspaniałym przeżyciem. „Le plus bel espace de ski du monde", znaczy „najpiękniejszy teren narciarski świata", tak jak oficjalnie opisany jest Espace Killy, który rozpościera się przez trzy góry i dwie doliny i łączy dwa tereny narciarskie, Val d'Isère i Tignes.

 

VAL D'ISÈRE – TRADYCJA NAPOTYKA WSPÓŁCZESNOŚĆ

Położona na wysokości 1.821 metrów, Val-d'Isère należy do najbardziej znanych miejscowości narciarskich we francuskich Alpach. Połączona ze stacją narciarską Tignes tworzy „najpiękniejszy na świecie teren narciarski" – Espace Killy. Już same dwie „domowe góry" Val-d'Isères – Solaise i Bellevarde – proponują narciarzom wszystkich poziomów szeroką ofertę tras – od zboczy treningowych po odcinki dla profesjonalistów. Dzięki licznym „prawie czterotysięcznikom", które otaczają teren narciarski Val-d'Isère, powstała w szczególności możliwość do uprawiania freeride i zjazdów off, które są tymczasem prawie legendarne. Najbardziej charakterystyczny szczyt, wysoki na 3656 metrów jest bez wątpienia Grande Motte, na których jego lodowcowych zboczach położone są najwyższe stoki tego narciarskiego terenu. Nie bez powodu każdego roku odbywają się – tradycjonalnie w grudniu – wiele konkursów w narciarstwie zjazdowym w ramach alpinistycznych zawodów o puchar świata na stokach wokół Val d'Isère. Od czasu Igrzysk Olimpijskich w Albertville w lutym roku 1992 zjazd Val d'Iséres stał się legendą. „Bellevarde", stok specjalnie zaprojektowany przez wcześniejszego, szwajcarskiego mistrza świata Bernharda Rüssi specjalnie do zjazdów narciarskich, należy od tego czasu do zjazdów owianych legendami, jak i np. trasa w Kitzbühel lub zjazd Lauberhorn w Wengen. Przed wszystkim znany odcinek „Ancolie" jest koniecznością dla każdego narciarza.Odpowiednio przygotowane są trasy dla narciarzy początkujących i zaawansowanych. 

 • ZAKWATEROWANIE - Apartamenty 10x4 os, 2x6 os. - os. w VAL D'ISÈRE: 

  1. Curling B2 nr 31 2. Plein Soleil nr 13 3. Grand Tichot B2 nr 27 4. Les Moutiers B1 nr 52 5. Les Moutiers B1 nr 85 6. Prariond nr 35a
  7. Sefcotel nr 88 8. Les Grandes Platieres nr 22 9.Chalet Club 10. Tufs nr 20 11. Curling B2 nr 45 12. Tommeuses nr 84

  Wnęka kuchenna ( zmywarka + Lodówka + Kuchenka elektryczna, 2 do 4 plyt + Mikrofalówka + Ekspres do kawy + toster); Pokój dzienny . Łazienka (Umywalka + Prysznic lub wanna) WC. Kryty basen+ jakuzzi (gratis), lodowisko-codziennnie wejście gratis wraz z wypożyczeniem łyżew. Telewizor, internet Wi-Fi-dodatkowo płatne. Pomieszczenie na narty

   

 • STOKI - 156 zjazdów z całkowitą długością 300 kilometrów, przygotowane w najlepszy sposób stoki odpowiadające każdemu gustowi, gwarantują wystarczające urozmaicenie. Poza tym prawie 90 wyciągów transportuje szybko i wygodnie po terenie narciarskim.

 • CENA - 2220,00 złCena obejmuje 7-dniowy pobyt, zużycie prądu i wody, tv, Kryty basen, wejścia na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew, ubezpieczenie NW, KL, OC, SS. 6 dniowy skipass na region  Espace Killy 300km. tras, dojazd autokarem klasy lux (siedzenia lotnicze, ac, video), przewóz sprzętu narciarskiego. Opiekę pilota oraz rezydenta na miejscu. Opiekę instruktora na trasach narciarskich. Cały dzień szaleństwa na stoku, 

 • DODATKOWO -  Każdy uczestnik powinien posiadać lub płatne na miejscu: bileizna pościelowa, ręczniki, Kaucja zwrotna w zależności od apartamentu 300/450 euro. końcowe sprzątanie we własnym zakresie.

  KASK. Snowboarderzy dodatkowo specjalne rękawice. 

   

 • LIMIT BAGAŻU PODCZAS PODRÓŻY AUTOKAREM : 

  1 sztuka bagażu głównego (walizka lub torba sportowa do 20 kg.

  1 para butów narciarskich lub snowboardowych w pokrowcu do 5 kg. 1 szt. sprzętu sportowego (narty z kijkami lub deska snowboardowa w pokrowcu)
 •  1 szt., bagażu podręcznego do 5 kg.

Obowiązuje limit bagażu, ponieważ pojemność bagażników oraz ładowność autokaru jest ściśle okreśłona. Przed przekazaniem bagażu głównego (walizka, buty, narty lub deska) kierowcy do spakowania, proszę zgłosić się do pilota grupy w celu odebrania zawieszki-naklejki na bagaż. Organizator ma prawo odmówić zabrania na pokład nadbagażu w przypadku zapełnienia luków bagażowych.